Distriktslag

Planering 2021

 

Nu har vi äntligen fått startat upp vår verksamhet för distriktslaget Östergötland F2005. Vi har tyvärr inte fått möjlighet att ha all den verksamhet som vi hade hoppats på, och vi vill att försöka se så många spelare som möjligt. Vi vill med denna kallelse bjuda in er till en träning den 29 juni på Stjärnvallen i Stjärnorp kl 19-20:30.

Då vi saknar en del mailadresser till spelare vill vi gärna att ni respektive tränare, ser till att spelarna blir informerade och återkoppla både om ni kan komma och eventuella återbud så snart som möjligt.

Datum: tisdagen 29 juni
Plats: Stjärnorp, Stjärnvallen
Samling: 18.45
Träning: 19:00-20.30
Kom ombytta då omklädningsrum finns ej att tillgå

Återbud: Viktigt att man är skadefri och frisk.

Svara  om ni kan medverka eller ej så snart som möjligt till maria.hagstrom@knowit.se   070-5324804

Vi vill kallar följande spelare:

Maja Petersson

Linghems Sk

Clara Wiklund

LFC/Kenty

Tuva Almroth

BK Derby

Elsa Andersson

Lindö FF

Juliana Frank

BK Derby

Amelia Olofsson

BK Derby

Agnes Roos

BK Derby

Ida Ström

Mantorps FF

Elsa Tisell

Borens IK

Minea Nyberg

Borens IK

Märta Mellgren      

IFK Wreta Kloster

Moa Ekstedt

BK Tinnis/Hjulsbro IF

Alva Gustafsson

Kimstads GOIF

Julie Ekenlie

Lindö FF

Hannah Kalin

Lindö FF

Signe Grabbe

Stångebro United

Enea Karlsson Sköldestig

Åby IF

Sofhia Rosenlund

Åby IF

Alva Sjöberg Bolin

LFC/BK Kenty

Tuva Friberg

BK Tinnis

Alma Eriksson

BK Derby

Sara Wigge

Lindö FF

Maja Örtegren

Svärtinge SSK

Sofia Kjellberg

IFK Wreta Kloster

Embla Jansson

IFK Wreta Kloster

Alice Hellenberg

Rimforsa IF

Allis Ribba

Rimforsa IF

Selma Rönningen

Rimforsa IF

Alice Tubbin

Svärtinge SK

Distriktsförbundskaptener F05

Spelarutbildare

 

Planering 2021

Pga Corona-situationen har vi just nu inga planerade aktviteter.



Distriktsförbundskaptener P05

  • Stefan Gram
  • Tobias Stucki

Spelarutbildare

Planering 2021

Träningar enligt nedan, Stjärnvallen i Stjärnorp

  • 26/5 kl 19.00- 21.00
  • 2/6 kl 19.00 -21.00
  • 9/6  kl 19.00-21.00
  • 16/6 kl 19.00-21.00

Framflyttat till obestämt datum, 2021, Regionalt Utvecklingsläger 22 spelare (19+3) 6 distrikt

(Halland, Skåne 2 lag, Blekinge, Småland ,Östergötland.)

1-5 augusti, Riksläger 4–6 spelare kvotering utifrån licenserade

spelare i distriktet.

Distriktsförbundskaptener F06 

Spelarutbildare

Planering 2021

Träning Fredag 28 maj kl.18-20 i Skärblacka.

Matcher 16 eller 17 juni mot IFK Norrköping.

Viktiga datum

Rikslägret 26-30 juli (SvFF) på Bosön med kvoterade platser, Östergötland har fyra platser.

Utvecklingsläger – Syd Ronneby Brunn 14-17/10 Skåne, Halland, Blekinge, Småland och Östergötland. Christoffer Augustsson Förbundskapten för P06 landslaget kommer närvara på lägret.

Kallelse

 

Du är kallad till träning med Östergötlands fotbollsförbund för pojkar födda 2006

Följande detaljer gäller: alla byter om hemma. Alla har med sig en egen märkt vattenflaska så vi inte tar fel.

Vi följer rekommendationerna, ni som är chaufförer och ledare får inte vara bredvid planen eller på läktaren. Ni kan lämna er son/spelare till samlingen och vara på plats efter träningen. Vi kommer följa utsatta tiderna.

 

Datum:              Fredag 28 maj

 

Plats:                 Skärblacka IP, Stationsvägen 13, Skärblacka

                          Samling 18.00

                          Avslut    20.00

 

Program:          Teori 18.00 – 18.15

                          Träning 18.15 – 20.00

 

Ta med:            Grässkor, benskydd, vattenflaska.

 

OSA:                 Svara på kallelsen om ni kommer att delta senast Torsdag 27 maj!

                         

Återbud:           Viktigt att man är skadefri och frisk.

                          Eventuella återbud MÅSTE meddelas så fort som möjligt.

 

 

Till:                    Ulf Gunnar DFK P06

                          u.gunnar@hotmail.com

 

Gå med i vår Facebookgrupp – Östgötalaget P06

 

 

Med vänliga fotbollshälsningar

Ulf Gunnar DFK P06, Ove Bäcklin DFK P06, Stefan Gram DFK MV P06,

Stefan Strandberg SU

  • Zakaria Ahmed, BK Hird
  • Nimrod Fasil, Borens IK
  • Eric Jacobsson, Eneby BK
  • Kevin Andersson, IFK Motala
  • Linus Carlsson, IFK Motala
  • Alexandar Mitrev, IFK Norrköping
  • Bobbo Lison Almqvist, IFK Norrköping
  • Jakob Chamoun , IFK Norrköping
  • Anton Sjögren, IFK Norrköping
  • Nejir Karic, IFK Norrköping
  • Carl Joelsson, IFK Norrköping
  • Eric Wahlström, IFK Norrköping
  • Christian Yakoub, IFK Norrköping
  • Malte Friis, IFK Norrköping
  • Johannes Ertas, IFK Norrköping
  • William Rybom, IFK Norrköping
  • George Alasaad, IFK Norrköping
  • Edvin Dahlström, IFK Wreta Kloster/BK Ljungsbro
  • Damian Muresan, IFK Wreta Kloster/BK Ljungsbro
  • Leo Käcker, Kuddby
  • Stefan Kimakulu Jansson, LFF Ungdom
  • Malte Green, LFF Ungdom
  • Edwin Lundström, Lindö FF
  • Abdiqaliq Hassan Ibrahim, Mjölby AI FF
  • Elias Dahlström, Mjölby AI FF
  • Olle Larsson, Smedby
  • Aston Magdesjö, Sommen/Boxholm
  • Noel Johansson, Sommen/Boxholm
  • Niclas Malm, Sturefors
  • Oscar Holmström, Stångebro
  • Oscar Nilsson, Svärtinge SK
  • Olle Thunholm, Svärtinge SK
  • Jacob Bladh, Tallboda
  • Casper Eek, Åby IF

Distriktsförbundskaptener P06

Spelarutbildare