Matcher idag - Smålands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2020-09-20
Tid Match Resultat Anläggning
Div 2 Östra Götaland, herr 2020
14:00 Räppe GOIF - IFK Karlshamn 2 - 0 Räppevallen
Elitettan 2020
12:00 IFK Kalmar - Morön BK 3 - 2 Gröndals IP
P19 Allsvenskan Södra 2020
15:00 IFK Värnamo - Kalmar FF Ljusseveka
P19 Div.1 2020 - Region 3
14:00 Västerviks FF - IFK Berga Bökensved Naturgräs
15:00 Hvetlanda GIF - Oskarshamns AIK Heds Arena, Vetlanda
P17 Div.1 2020 - Region 3
14:00 Husqvarna FF - Värnamo Södra FF 0 - 3 Vapenvallen
P16 Nationell B1
11:30 Kalmar FF - Östers IF 2 - 4 Gasten IP
F17 2020 A-serie - Södra Götaland
14:00 Växjö DFF - Södra Sandby IF Värendsvallen
Damsjuan
17:00 Bodabruk GoIF - Emmaboda IS Bruksvallen
17:00 Vissefjärda GIF - Gullabo SK/Gullaboås IF Widavallen
F14 Höst
16:00 Emmaboda IS - FK Karlskrona Emmaboda Simhallsplan
Div 4 SÖ Herr
13:00 Tingsryd United FC - Lessebo GoIF 0 - 2 Björkvalla IP (Väckelsång)
Div 5 Mellersta
15:00 Skede IF - Näshults IF Skedevallen
16:00 IF Eksjö Fotboll - Sävsjö FF Ränneborg
17:00 Hultagårds IF - Höreda GOIF Hultagårds IP
Div 5 NÖ
16:00 Djursdala SK - SK Lojal Dalavallen
Div 5 SÖ
14:00 Läckeby GoIF - Mörbylånga GoIF Åbyvallen
16:00 Kalmar Södra IF - Torsås/Norra Tång Skyttis
Div 5 Södra
14:00 Flerohopps GoIF - Vederslöv-Dänn.IF 0 - 11 Åkrahälls IP 2 Gräs
Div 6 JKPG Södra
13:00 Bottnaryd/Wallgårda - Norrahammars GIS 1 - 2 Spafors - Unnaryd
14:00 Barnarps IF - Skillingaryds IS 2 - 1 Barnarps IP
15:30 Hooks IF - Österängen IF Lindevallen
15:30 Husqvarna IF - Tord FC Vapenvallen Sotarvallen
16:00 Mariebo IK - Aledals IK Mariebovallen
Div 6 JKPG Norra
12:00 Bälaryds IK - Asby IF 2 - 0 Tallåsen
12:00 Lekeryd/Svart. SK - Adelövs IK 4 - 1 Furuvi
12:00 Lommaryds IF - Torpa AIS 1 - 3 Norrvalla
12:00 Solberga GoIF - Gränna AIS 3 - 0 Lindhemsvallen
12:30 IK Vista - Annebergs GIF 3 - 2 Vistavallen
Div 6 Vetlanda
12:00 Frödinge/Brant. SK - Myresjö IF 3 - 0 Lundavallen
12:00 Holsby SK - Österkorsberga IF 0 - 2 Ädelvallen
14:00 Åseda IF - Ekenässjöns IF 3 - 3 Stena Parken
15:00 Farstorps IK - IF Hebe Solviksvallen
Div 6 V-vik/O-hamn
12:00 Gunnebo IF - Rödsle BK 5 - 1 Gunnebo IP
12:00 Hammarsgärde BK - Ankarsrums IS 0 - 6 Erneberg
12:00 IF Ariel - B.O.IF 1 - 0 Ekskogsvallen
15:00 Överums IK - Krokstorps IF Överums IP
17:00 IK Tuna Södra - Hjorted/Totebo Ljungvallen
Div 6 Högsby/Nybro
12:00 S:t Sigfrids IF - Fågelfors IF 3 - 0 Städ & Fönsterservicevallen, Gårdsryd
14:00 Alstermo/Älghult - Fagerhults AIK 4 - 1 Ekensvi
14:00 BB 2001 - Örsjö IF 3 - 2 Bockara IP
14:00 Långemåla IF - Orrefors IF Långemåla IP
Div 6 Kalmar/Öland
12:00 Degerhamns IF - Football Primetime FC 1 - 5 Alunvallen
12:00 Ljungbyholms GoIF - Söderåkra AIK 1 - 6 Fruskogsvallen
12:00 Persnäs AIF - Bergkvara AIF 1 - 2 Solvallen
12:00 Rockneby IK - Högsrums FF 4 - 1 Dampevallen
12:00 Tvärskogs IF - Gullabo/Gullaboås 1 - 2 Tvärskogs IP
Div 6 Växjö
12:00 Kosta IF - Alvesta United FK 2 - 7 Ekevallen
13:00 Wexiö FK - Vissefjärda GIF 6 - 1 Norremark
15:00 Lenhovda IF - Urshults IF Lenhovda IP
Div 6 Älmhult
12:00 GoIF Ling - Råstorp/Timsfors 0 - 1 Lingvallen
12:00 Hamneda GoIK - Hallaryds IF 2 - 0 Sunnevi
12:00 Kånna IF - Göteryds BK 3 - 2 Kånnavallen
15:00 Kurd Älmhult FF - Virestads IF Delary IP
16:00 Agunnaryds IF - HiTs Ekvallen
Div 6 Värnamo
12:00 Ryssby IF - FC Peking 2 - 5 Lunnavallen
14:00 Skeppshults BK - FK Liljan 1 - 3 Idrottsparken
15:00 Västboås GoIF - Angelstads IF Ryavallen
Utv A NV B-slutspel
17:00 Jönköpings BK - Anderstorps IF Junebäckens IP - konstgräs
Utv A SV A-slutspel
17:00 Räppe GOIF - Ljungby IF Räppevallen
Utv A SV B-slutspel
17:00 Lagans AIK - Ingelstads IK Ringvallen
Utv B Jönköping
14:00 Bankeryds SK - Lekeryd/Svart. SK Furuvik
17:00 IF Haga - Tabergs SK Strömsbergsvallen
17:00 Torpa FF - Ekhagens IF Jordbrovallen
17:00 Ölmstads IS (9-m) - Norrahammars GIS (9-m) ÖIS-gården
Utv B Tranås
17:30 Tranås FF - Örserums IK Bredstorps IP
Utv B Nässjö
17:00 Bodafors SK (9-m) - IF Eksjö Fotboll Emåvallen
17:00 Malmbäcks IF - Bälaryds IK/Aneby SK Önnemo IP
Utv B Vimmerby
17:00 Gullringens GoIF (9-m) - Södra Vi IF (9-m) Gullemon
17:00 Hultsfreds FK - Frödinge/Brant. SK Knektavallen
17:00 IF Hebe (9-m) - IFK Tuna (9-m) Silvervallen
17:00 Vimmerby IF - HM IS (9-m) Arena Ceosvallen
Utv B Oskarshamn
17:00 Fagerhults AIK (9-m) - IF Ariel (9-m) Ekingen
17:00 Högsby IK - VSGF/JAIK Arena Ulf Davidson
17:00 Oskarshamns AIK - Ruda IF (9-m) Ernemar IP - konstgräs
Utv B Kalmar Norra
17:00 Lindsdals IF - BT20 Uppskj. Fjölebro IP
Utv B Kalmar/Öland
17:00 Högsrums FF - Kalmar Södra IF Rällavallen
17:00 IFK Borgholm - SSG IF Borgholms IP
Utv B Emmaboda
17:00 Lindås-Långasjö FF - Gullabo/Gullaboås (9-m) Uppskj. Långasjö IP
Utv B Växjö
17:00 Nöbbele BK - Hovmantorps GoIF Värnövallen
17:00 Åryds IK (9-m) - Konga SK (9-m) TIVAB Vallen
Utv B Ljungby
17:00 Strömsnäsbruks IF - Rydaholms GoIF Strömsborg IP
Utv B Gislaved
17:00 Reftele GoIF - Kulltorps GoIF Rönneljung
Junior P18 Herr Västra
15:00 Stockaryd/Rörvik - Markaryds IF Enevi
Div 2 Östra Götaland Dam
13:00 Glömminge-Algutsrums IF - RBK/IFKO 4 - 2 Glömmingelunden
Div 3 NV Dam
15:00 RÅs LB - Jönköpings Södra IF OW (0 - 3) Rönneljung
17:00 Bors SK - Gnosjö IF Rastavallen
17:00 Husqvarna FF B - IF Hallby FK Vapenvallen
17:00 Skillingaryds IS - IFK Värnamo U Movalla
17:00 Waggeryds IK - Mariebo IK B Vaggeryds IP
Div 3 Norra Dam
16:00 Frödinge-Brantestad SK - Egnahems BK B WO (3 - 0) Lundavallen
17:00 Fredriksdal/Äng - Tranås/Torpa B Sjöavallen
17:00 Holsby SK - Vimmerby IF B Ädelvallen
17:00 IF Eksjö Fotboll U - Öis/Vista Ränneborg
17:00 Nässjö FF - Hultsfreds FK Skogsvallen
Div 3 SÖ Dam
13:00 Färjestadens GOIF B - Kristianopels GoIF 0 - 1 Tallhöjdens IP
16:30 Ramdala IF - Mörbylånga GOIF WO (3 - 0) Säbyvallen
17:00 Emmaboda IS B - Madesjö IF Emmaboda IP
Div 3 SV Dam
17:00 Hovshaga/Sandsbro - Moheda IF Norremark
17:00 IFK Grimslöv - Växjö BK B Furuskans, Grimslöv
17:00 IFK Karlshamn B - Tingsryd United FC Vägga IP
17:00 Åseda IF - Alvesta GIF Stena Parken
Div 4 Vimmerby Dam
12:00 IFK Hult/Höreda GIF (9-m) - Tjust IF FF B (9-m) Inst. Höredavallen
Div 4 Kalmar/Öland Dam
12:00 Timmernabbens IF (9-m) - Lindsdals IF B (9-m) Uppskj. Tillingevallen
Div 4 Södermöre Dam
17:00 FK Karlskrona/KFF U (9-m) - Trekanten/Smedby B (9-m) Hästö IP
Div 4 Tingsryd Dam
13:00 Sölvesborgs GoIF /Lörby IF U - LGOIF/HGOIF 5 - 3 Lörby Park
Div 4 Växjö Dam
15:00 Liatorp/Eneryda - Vederslöv-Dänningelanda IF B (9-m) Enevallen
Div 4 Västbo Dam
17:00 Smålandsstenars GoIF B (9-m) - Ljungby IF B (9-m) Domarvallen
F16 Dam Norra
11:00 Hultsjö IF (9-m) - Gripenbergs BK (9-m) 5 - 3 Hultsjövallen
12:00 Rosenfors IK (9-m) - Mullsjö IF (9-m) 1 - 5 Rosenfors IP
18:00 FC Vetlanda Dam Komb - Mariebo IK Heds Arena, Vetlanda
F16 Dam Södra B-slutspel
11:00 Listerby IK (9-m) - Emmaboda IS Komb 1 - 6 Åsavallen
17:00 IFK Kalmar - Jämjö GoIF Fredriksskans
P16 Elit
11:00 Vetlanda FF/Bäckseda 1 - Värnamo Södra FF 3 - 4 Vitalavallen
13:00 Assyriska IK - IFK Berga 4 - 1 Rosenlunds IP 1
13:00 Oskarshamns AIK - Tingsryd United FC 1 - 6 Ernemar IP
16:00 Gislaveds IS - IF Haga Ryttarvallen
P04 V
17:00 Aneby/Bälaryd - IF Hallby FK 9-m Furulid IP
P04 S
11:00 IFK Lammhult 9-m - Älmhults IF 2 - 3 Norrvalla
P05 Nv1
17:00 Nässjö FF - Bankeryds SK Skogsvallen
P05 Nv3
11:00 NIK/NGIS/Barnarp 2 - Stensjöns IF 9-m 5 - 0 Åsavallen
13:00 Jönköpings Södra IF 2 - Hvetlanda GIF Jordbrovallen
P05 Nö
11:00 Tjust IF FF - Målilla GOIF 7 - 1 Tjustvallen
11:00 Vimmerby IF - Fårbo komb. 9-m 7 - 2 Ceosvallen
13:00 Gullringens GoIF 9-m - Färjestadens GOIF 3 4 - 1 Gullemon
P05 Sö2
11:00 Färjestadens GoIF 2 - Timmernabbens IF Tallhöjdens IP
14:00 Kalmar FF 2 - Hossmo BK Gasten IP
P05 S1
14:00 Markaryds IF - Växjö Norra IF 1 Skärsjövallen
19:00 Hovshaga AIF - Växjö BK Hagavallen, konstgräs
P05 S2
11:00 Ljungby IF 2 - Lagans AIK Lagavallen
13:00 Emmaboda komb. - Moheda IF 7-m Simhallsplanen
13:30 Braås GoIF 9-m - Gransholms IF 4 - 2 Nya Ulvaskogsvallen
P05 Sv
13:00 Gnosjö IF 2 - Anderstorps IF 5 - 3 Töllshov
17:00 Smålandsstenars GOIF 2 9-m - Hillerstorps GoIF 9-m Domarvallen
18:00 Burseryds IF komb 9-m - IFK Värnamo 2 OW (0 - 3) Granbacken
18:00 Värnamo Södra FF - RÅs LB Gröndal Arena - Konstgräs
P06 Nv1
15:30 Waggeryds IK - Nässjö FF 1 Vaggeryds IP
P06 Nv2
12:00 Hovslätts IK - Egnahems BK 11 - 2 Hovets IP
13:00 Jönköpings Södra IF 2 - Gripenbergs BK 4 - 6 Jordbrovallen
13:00 Mullsjö IF - Ölmstads IS 5 - 1 Gruveredsvallen
14:00 Tabergs SK - IF Haga 2 Tabergs IP
P06 Nv3
11:00 Frinnaryds IF 7-m - Hvetlanda GIF 2 1 - 7 Frinnaryds IP
15:00 Tranås FF - Ekhagens IF 2 7-m Bredstorps IP
16:00 Aneby/Bälaryd - Malmbäcks IF Tallåsen
18:00 Tenhults IF - Månsarps IF Kabevallen
P06 Nö
11:00 IFK Berga 2 - IFK Västervik 3 - 3
12:00 Hultsfreds FK - Västerviks FF Hagadal
16:00 IF Ariel - Vimmerby IF 1 Ekskogsvallen
17:00 Högsby IK - Rödsle/Fårbo Arena Ulf Davidson
17:00 Oskarshamns AIK - IFK Oskarshamn Ernemar IP - konstgräs
P06 Sö
13:00 Östers IF 3 - Mönsterås GIF Åbo Idrottsplats
P06 S1
14:00 Lessebo GOIF - Hovshaga AIF 0 - 2 Lessebo IP
14:00 Växjö BK - Bors SK 8 - 2 Sportfältet Teleborg
17:00 Östers IF 1 - Ljungby IF 1 Värendsvallen
P06 S2
17:00 Alvesta GIF 1 - Urshults IF 7-m Virdavallen
P06 S3
11:00 Konga SK 7-m - Åseda IF 3 - 2 Örmovallen
11:00 Växjö Norra IF 2 - Ingelstad/Nöbbele 4 - 2 Åbo Idrottsplats
18:30 Hovmantorp GoIF - Emmaboda komb. Hovmantorps IP
P06 V
14:30 Skillingaryds IS - Gislaveds IS Movalla
P07 Nv1
11:00 Gislaveds IS 1 - Waggeryds IK 8 - 2 Ryttarvallen
13:00 Bankeryds SK 1 - IK Tord Furuvik
13:30 Nässjö FF 1 - Värnamo Södra FF 1 6 - 6 Skogsvallen
P07 Nv2
12:00 Tenhults IF - Mariebo IK 2 5 - 7 Kabevallen
14:00 Hovslätts IK - Gränna AIS 0 - 1 Hovets IP
P07 Nv3
11:00 IF Haga - Norrahammars IK 1 - 2 Strömsbergsvallen
P07 N1
12:00 Husqvarna FF 2 - Bäckseda IF 6 - 2 Vapenvallen
17:00 Hvetlanda GIF 1 - Jönköpings Södra IF 1 IP Vetlanda
P07 N2
16:00 Holsby SK - Tranås FF 2 Ädelvallen
17:00 Sävsjö FF 2 - Myresjö IF Hofgårdsvallen
P07 Nö1
14:00 Vimmerby IF 1 - Oskarshamns AIK 2 Ceosvallen
P07 Nö2
15:30 Överums IK 7-m - Oskarshamns AIK 3 Överums IP
16:00 Hultsfreds FK 2 - Storebro IF 7-m Hagadal
16:00 Tjust IF FF - Hjältevads Mariannelunds IS 7-m Tjustvallen
P07 Sö1
11:00 Oskarshamns AIK 1 - Lindsdals IF 1 Ernemar IP - konstgräs
12:30 IFK Berga - Färjestadens GOIF 6 - 0 Bergavik IP
P07 Sö2
11:00 Hossmo BK 2 - Torsås UFF 2 4 - 7 Rinkabyvallen
11:00 IFK Borgholm - Trekantens IF 11 - 1 Borgholms IP
11:00 Smedby BoIK - Kalmar Södra IF 2 1 - 8 Tingbyskans
15:00 Persnäs AlF - Pukebergs BK WO (3 - 0) Solvallen
P07 S1
11:00 Växjö BK - IFK Värnamo 1 Sportfältet Teleborg
P07 S2
11:00 Ljungby IF 2 - Östers IF 2 3 - 2 Lagavallen
15:00 Moheda IF - Sandsbro AIK 2 Moheda IP
17:00 Tolgs IF/Åby/Tjureda IF - Alvesta GIF 1 Åbyvallen
P07 S3
15:00 Slätthögs BoIF 7-m - Liatorp/Eneryda IF 7-m Hultavallen
15:00 Älmhults IF 2 - Ingelstad/Nöbbele Älmevallen
P07 V
11:00 Gislaveds IS 2 - Skillingaryds IS 6 - 2 Ryttarvallen
14:00 IFK Värnamo 2 - Reftele Ås GOIF 11 - 4 Ljusseveka
P08 Nv röd
10:00 Tabergs SK röd - Bankeryds SK gul Tabergs IP
12:00 IF Hallby FK röd - Ekhagens IF Skandiamäklarna IP
13:00 Habo IF - Mullsjö IF Slättens IP
P08 Nv vit
15:00 Tenhults IF vit - Hovslätts IK Kabevallen
P08 Nv gul
11:00 IF Eksjö Fotboll blå - Husqvarna FF vit Ränneborg
16:00 Lekeryd-Svarttorps SK - Aneby/Bälaryd blå Furuvi
P08 N röd
10:30 Tranås FF blå - Stockaryd/Rörvik Bredstorps IP
16:00 Vetlanda FF - Hvetlanda GIF blå Vitalavallen
P08 N vit
11:00 Annebergs GIF - Tranås FF svart Flexatorvallen
11:00 Sävsjö FF svart - Hvetlanda GIF vit Hofgårdsvallen
13:00 Bäckseda IF vit - Nässjö FF vit Paradisvallen
P08 Nö röd
11:00 Hultsfreds FK grön - Vimmerby IF gul Fotbollsfältet 7-m
P08 Nö vit
11:00 Hultsfreds FK vit - Virserums SGF/Järnforsen AIK Fotbollsfältet 7-m
16:00 Målilla GOIF - Högsby IK Idrottsparken
16:00 Västerviks FF svart - Vimmerby IF svart Karstorp
17:00 Långemåla/Fliseryd - Mörlunda GOIF Långemåla IP
P08 Sö röd
17:00 Möre BK - Kalmar FF röd Loverslunden
P08 Sö vit
10:00 Kalmar FF vit - Färjestadens GOIF vit Gasten IP
15:00 Böda/Högby IF - Glömminge-Algutsrums IF Nya IP, Löttorp
15:00 Pukebergs BK vit - Kalmar Södra IF blå Pukevallen
P08 Sö blå
11:00 Timmernabbens IF - Mönsterås GOIF vit Tillingevallen
17:00 Pukebergs BK röd - Kalmar FF blå Pukevallen
P08 S röd
10:00 Rottne IF - Växjö Norra IF Vidingeskans
16:00 Markaryds IF - Östers IF röd SparbanksParken
P08 S vit
10:00 Räppe GOIF - Sandsbro AIK vit Räppevallen
12:00 Lessebo GOIF gul - Hovshaga AIF vit Lessebo IP
P08 S blå
12:00 IFK Grimslöv - Braås GOIF Furuskans, Grimslöv
14:00 Växjö BK gul - Åseda IF Sportfältet Teleborg
16:30 Hovshaga AIF blå - Ljungby IF blå Hagavallen, konstgräs
P08 S gul
15:00 Virestads IF - Ryds SK Kvarnavallen
16:00 Älmhults IF blå - Vederslöv-Dänningelanda IF Älmevallen
P08 Sv röd
11:00 Ljungby IF röd - Anderstorps IF Lagavallen
P08 Sv vit
12:00 Lagans AIK - Waggeryds IK Ringvallen
P09 Nv röd
10:00 IK Tord lila - IF Hallby FK blå Rosenlunds IP
10:00 Tabergs SK röd - IF Haga Tabergs IP
11:00 IFK Värnamo röd - Husqvarna FF röd Ljusseveka
P09 Nv vit
10:00 Husqvarna FF vit - Hvetlanda GIF vit Vapenvallen
11:00 Mullsjö IF - Egnahems BK orange Gruveredsvallen
14:00 IF Hallby FK vit - Bankeryds SK vit Skandiamäklarna IP
P09 Nv blå
10:00 Jönköpings Södra IF grön - Egnahems BK svart Jordbrovallen
13:00 Ekhagens IF röd - Råslätt SK Ekhagsvallen
17:00 IK Tord vit - Mariebo IK gul Rosenlunds IP
P09 Nv gul
00:00 Assyriska IK - Ekhagens IF svart Öxnehaga IP
P09 N röd
15:30 Tranås FF röd - IFK Lammhult Bredstorps IP
18:00 Vetlanda FF - Vrigstads IF Vitalavallen
P09 N vit
10:00 Forserums IF - Sommens AIF Trollevi
10:00 Nässjö FF röd - IF Eksjö Fotboll vinröd Skogsvallen
P09 N blå
10:00 Nässjö FF blå - Tranås FF svart Skogsvallen
P09 Nö röd
11:00 IF Stjärnan - Oskarshamns AIK svart Örnehed
11:00 Vimmerby IF gul - Västerviks FF gul Ceosvallen
P09 Nö vit
12:00 IFK Västervik vit - Vimmerby IF svart Örbäcken
15:00 Fårbo FF - Hultsfreds FK Riavallen
P09 Sö röd
10:00 Hossmo BK röd - Färjestadens GOIF röd Rinkabyvallen
10:30 RM/SSG IF - Nybro IF blå San Siro
P09 Sö vit
10:00 Kalmar FF vit - Pukebergs BK Gasten IP
13:00 Hossmo BK vit - IFK Påryd/Tvärskogs IF Rinkabyvallen
16:00 Torsås UFF - Färjestadens GOIF vit Dackehed
16:15 Kalmar Södra IF vit - Lindsdals IF vit S:a Utmarken
P09 Sö blå
10:00 Trekantens IF - Rockneby IK Åvallen
15:00 Kalmar Södra IF blå - Hossmo BK svart S:a Utmarken
P09 S röd
13:00 Hovshaga AIF röd - Markaryds IF Hagavallen, konstgräs
P09 S vit
16:00 Ljungby IF svart - FK Älmeboda/Linneryd Lagavallen
17:00 Älmhults IF vit - Östers IF blå Haganäs
P09 S blå
17:00 Gransholms IF - Växjö BK svart Granvallen 1
P09 S gul
11:00 Räppe GOIF svart - Rottne IF vit Räppevallen 7-manna
11:00 Tolgs IF - Åseda IF Dackevallen
15:00 Åby/Tjureda IF - Lenhovda IF Åbyvallen
16:00 Alvesta GoIF vit - Växjö Norra IF gul Virdavallen
17:00 Ljungby IF blå - Norrhults BK Lagavallen
P09 Sv röd
17:00 Gnosjö IF - Skillingaryds IS Töllshov
P09 Sv vit
15:00 IFK Värnamo vit - Gislaveds IS vit Ljusseveka
16:00 Värnamo Södra FF vit - Hestra SSK Gröndal Arena - Konstgräs
P10 Nv röd
13:30 Tenhults IF svart - Habo IF röd Kabevallen
14:00 Jönköpings Södra IF röd - Nässjö FF röd Jordbrovallen
P10 Nv vit
10:00 IF Hallby FK vit - Norrahammars IK vit Skandiamäklarna IP
16:00 Egnahems BK orange - Habo IF vit Runnåkra IP
17:00 IF Haga - Mariebo IK svart Strömsbergsvallen
P10 Nv blå
16:00 Bankeryds SK svart - Tenhults IF vit Furuvik
P10 Nv gul
10:00 Habo IF blå - Bankeryds SK gul Slättens IP
10:00 Hovslätts IK vit - Bottnaryds IF Hovets IP
P10 Nv svart
10:30 Gränna AIS - Malmbäcks IF Ribbavallen, Gränna
15:00 Barnarps IF - Lekeryd-Svarttorps SK Barnarps IP
15:00 Forserums IF - Ekhagens IF svart Trollevi
P10 N röd
11:00 Bäckseda IF svart - Tranås FF röd Paradisvallen
11:00 IFK Österbymo - Vetlanda FF grön Österbymo IP
14:00 Annebergs GIF - Höreda GOIF Flexatorvallen
14:00 Hvetlanda GIF blå - Holsby SK röd Nydala
P10 N vit
11:00 Ekenässjöns IF - Stensjöns IF Idrottsplatsen Ekenässjön
15:00 Hvetlanda GIF vit - Sävsjö FF svart Nydala
P10 Nö röd
11:00 Hultsfreds FK grön - Oskarshamns AIK vit Fotbollsfältet 7-m
14:00 Blackstad/Odensvi IF - Tjust IF FF Odenskans
P10 Nö vit
14:00 Vimmerby IF gul - Fliseryd/Långemåla Ceosvallen
17:00 Oskarshamns AIK svart - Rödsle BK Ernemar IP - konstgräs
P10 Sö röd
16:00 Emmaboda komb. - Färjestadens GOIF röd Knatteplanen, Em.IP
P10 Sö vit
11:00 Mönsterås GOIF - Lindsdals IF svart Nynäs
16:30 Läckeby/Rockneby - Torsås UFF Åbyvallen
P10 Sö blå
11:00 Glömminge-Algutsrums IF - Böda/Högby IF Enbacka
11:00 Kalmar Södra IF blå - Mörbylånga GOIF S:a Utmarken
P10 S röd
10:00 Sandsbro AIK grön - Växjö Norra IF svart Sandavi
16:00 Hovshaga AIF röd - Moheda IF Hagavallen, konstgräs
P10 S vit
10:00 Växjö BK svart - Tingsryd United FC svart Sportfältet Teleborg
16:00 Vislanda IF - Vederslöv-Dänningelanda IF Tallevi
17:00 Ljungby IF vit - Ingelstad/Nöbbele Lagavallen
P10 S blå
10:00 Hovmantorp GoIF - Växjö BK gul Hovmantorps IP
10:00 Östers IF blå - FC Växjö Åbo Idrottsplats
11:00 Åseda IF - Lessebo GOIF Stena Parken
P10 Sv röd
15:00 Anderstorps IF grön - Gislaveds IS Idrottsparken, Anderstorp
15:00 Hestra SSK - Värnamo Södra FF röd Isamon
17:30 Hillerstorps GoIF - IFK Värnamo Storåvallen
P10 Sv vit
13:00 Anderstorps IF vit - Forsheda IF Idrottsparken, Anderstorp
15:30 Waggeryds IK - Bors SK Vaggeryds IP
16:00 Värnamo Södra FF vit - Klevshults SK Gröndal Arena - Konstgräs
F05 N2
15:00 Vetlanda FF komb. - Månsarps IF 9-m Vitalavallen
17:00 Bankeryds SK 2 - Landsbro IF FK komb.
F05 Ö
11:00 IFK Kalmar - Hossmo BK 6 - 0 Södra Utmarken
12:00 Västerviks komb. 9-m - Färjestadens GoIF 2 - 3 Örbäcken
F05 S
13:30 Vislanda/Grimslöv - Hovshaga AIF 9-m Furuskans, Grimslöv
14:00 Rottne IF 9-m - Råstorp/Timsfors IF Komb 9-m Vidingeskans
19:00 Alvesta GIF - Växjö BK 9-m Virdavallen
F06 Nv1
15:00 Tranås FF - IF Haga 1 Bredstorps IP
17:00 Habo IF - Ölmstad/Vista Slättens IP
F06 Nv2
10:00 Jönköpings Södra IF 2 - Ekhagens IF 7 - 1 Jordbrovallen
F06 Ö
13:00 IFK Oskarshamn 7-m - Blomstermåla IK 7-m 1 - 10 Kikebo
15:00 Rödsle BK - Vimmerby IF Fredriksbergs IP
17:00 Team Södermöre - Mönsterås/Timmernabben Fruskogsvallen
F06 S
16:00 Hovmantorp/Lessebo - Hultsjö IF Atom Lessebo IP
16:00 IFK Värnamo - Lagans AIK 7-m Ljusseveka
F06 V
11:00 Ljungby IF 2 - Vrigstads IF 7-m 10 - 1 Lagavallen
14:00 Smålandsstenars GOIF - Skillingaryds IS 7-m 2 - 2 Domarvallen
14:00 Växjö DFF 2 - RÅs LB 1 - 3 Östra IP
F07 Nv1
13:00 Tranås FF 1 - Waggeryds IK 2 - 4 Bredstorps IP
13:30 Ekhagens IF - Bankeryds SK 1 Ekhagsvallen
15:00 Habo IF - Gislaveds IS Slättens IP
16:00 Tabergs SK - Nässjö FF 1 Tabergs IP
17:00 Anderstorps IF 7-m - Mariebo IK 1 Idrottsparken, Anderstorp
F07 Nv2
10:00 Bankeryds SK 2 - IF Hallby FK 1 1 - 2 Furuvik
16:00 Bottnaryds IF - RÅs LB 0 - 6 Bottnaryds IP
16:30 Tenhults IF 7-m - Smålandsstenars GOIF Kabevallen
F07 Nv3
14:00 IF Hallby FK 2 - Gränna AIS 5 - 1 Skandiamäklarna IP
17:00 Forserums IF - Vetlanda FF Trollevi
F07 Ö1
10:00 Färjestadens GOIF - Trekantens IF 8 - 3 Tallhöjdens IP
15:00 Team Södermöre - Persnäs AIF komb. 7-m Biskopsskogen
F07 Ö2
11:00 Virserums SGF/Järnforsen AIK 7-m - Högsby IK 2 - 4 Virumsvallen
14:00 Blackstad/Odensvi IF - Västerviks FF 0 - 9 Torvalla
16:30 Rosenfors IK Komb - Hjältevads Mariannelunds IS 7-m Rosenfors IP
F07 S1
12:00 Älmhults IF - IFK Kalmar 2 5 - 1 Älmevallen
F07 S2
10:00 Hovshaga AIF 2 - Sandsbro AIK 2 0 - 2 Hagavallen, konstgräs
11:00 Råstorp/Timsfors IF 7-m - Ingelstad/Nöbbele 7-m Timsfors IP/Ängaltet
11:30 Rottne IF 7-m - Ryssby IF 6 - 6 Vidingeskans
F08 Nv röd
09:00 Tenhults IF svart - IF Hallby FK vit Kabevallen
10:30 Lekeryd-Svarttorps SK - Habo IF blå Furuvi
16:30 Norrahammars GIS röd - Barnarps IF vinröd Hammarvallen
F08 Nv vit
11:00 Egnahems BK svart - Nässjö FF röd Runnåkra IP
12:00 Husqvarna FF vit - IF Eksjö Fotboll vinröd Vapenvallen
13:00 Bankeryds SK gul - Barnarps IF vit Furuvik
F08 M
14:00 Ekenässjöns IF - Landsbro/Myresjö Idrottsplatsen Ekenässjön
15:00 Hultsjö IF Atom - Vetlanda FF Hultsjövallen
16:00 Hvetlanda GIF - IF Eksjö Fotboll blå Nydala
F08 Ö röd
14:00 Västerviks FF komb. - Rödsle BK Karstorp
17:00 Södra Vi IF - Hultsfred FK komb. Ulfveskog
F08 Ö vit
10:00 Glömminge-Algutsrums IF - Lindsdals IF vit Enbacka
11:00 Madesjö IF - IFK Kalmar vit Madesjövallen
15:00 RM/SSG IF - IFK Borgholm komb. San Siro
F08 S röd
13:30 Hovshaga AIF blå - Lagans AIK Hagavallen, konstgräs
16:00 Ljungby IF blå - Tingsryd United FC blå Lagavallen
F08 S vit
11:00 Älmhults IF - Virestads IF Älmevallen
13:00 Tingsryd United FC vit - Hovmantorp GoIF Tingsryds IP
F08 V
14:00 Ljungby IF Vit - Forsheda IF Lagavallen
15:00 IFK Värnamo - Bors SK Ljusseveka
17:00 Gnosjö IF - Reftele Ås GOIF Töllshov
F09 Nv röd
10:00 Bankeryds SK gul - Tranås FF Furuvik
11:30 Habo IF vit - IF Haga Slättens IP
15:00 Ekhagens IF - Hovslätts IK Ekhagsvallen
16:00 Mariebo IK - Mullsjö IF Mariebovallen
F09 Nv vit
10:00 IF Hallby FK vit - Ölmstad/Vista Skandiamäklarna IP
11:00 Månsarps IF - Nässjö FF röd Månsarps IP
12:00 Tabergs SK - Malmbäcks IF Tabergs IP
13:00 Barnarps IF vit - Jönköpings Södra IF Barnarps IP
F09 Nv blå
10:00 IF Eksjö Fotboll - Barnarps IF vinröd Ränneborg
F09 Nö
14:00 Hultsfreds FK vit - IFK Västervik Fotbollsfältet 7-m
16:00 Hultsfreds FK grön - Västerviks FF svart Fotbollsfältet 7-m
17:00 Västerviks FF gul - Mönsterås GOIF Karstorp
F09 Sö
09:00 IFK Kalmar blå - IFK Borgholm komb. Bergavik IP
11:00 Team Södermöre - Mörbylånga GOIF Biskopsskogen 7-manna
11:30 Lindsdals IF - Madesjö IF Lindsdals IP
13:00 Smedby BoIK - Hossmo BK Tingbyskans
F09 S röd
10:00 Växjö BK gul - Moheda IF Sportfältet Teleborg
13:00 Sandsbro AIK grön - IFK Grimslöv Sandavi
13:00 Älmhults IF - Ljungby IF blå Älmevallen
15:00 Räppe GOIF - Växjö DFF blå Räppevallen
16:00 Alvesta GIF grön - Hovshaga AIF blå Virdavallen
F09 S vit
14:00 Emmaboda komb. - Hovshaga AIF vit Widavallen
17:00 Hovmantorp GoIF - Ingelstad/Nöbbele Hovmantorps IP
F09 V
14:00 Smålandsstenars GOIF - Hestra SSK Domarvallen
F10 Nv vit
10:00 Habo IF vit - Bankeryds SK svart Slättens IP
14:00 Norrahammars GIS - Bottnaryds IF Hammarvallen
17:00 Ölmstad/Vista - IF Hallby FK vit Vistavallen
F10 Nv blå
10:30 Tenhults IF - Lekeryd-Svarttorps SK Kabevallen
11:00 Vetlanda FF - Egnahems BK Vitalavallen
13:30 Mariebo IK svart - Nässjö FF blå Mariebovallen
F10 Nö
11:00 Hjältevads Mariannelunds IS - Hvetlanda GIF Slättvallen
11:00 Västerviks FF - IF Eksjö Fotboll Karstorp
F10 Sö röd
10:00 Färjestadens GOIF röd - Mönsterås GOIF Grövle
10:00 Läckeby GOIF - Möre BK Åbyvallen
13:00 Rödsle BK - Lindsdals IF Fredriksbergs IP
F10 Sö vit
11:15 Färjestadens GOIF vit - RM/SSG IF Grövle
12:00 Trekantens IF - IFK Kalmar Åvallen
F10 S röd
10:00 Sandsbro Allmänna IK - Växjö BK Norremark
11:00 Liatorp/Eneryda IF - Tingsryd United FC Bokliden
11:00 Vederslöv-Dänningelanda IF - Växjö DFF Dänningevallen
F10 S vit
10:00 Hovshaga AIF vit - Alvesta GIF Hagavallen, konstgräs
11:00 Braås GOIF - Ljungby IF vit Nya Ulvaskogsvallen
F10 V
13:30 Vrigstads IF - Smålandsstenars GoIF Tallåsen
17:00 Gnosjö IF - IFK Värnamo blå Töllshov
Damer, Div 2 Norra Götaland
17:00 Bankeryds SK - Våmbs IF Furuvik
P 14 C
16:00 Sommens/Boxholm - LBK Gottfridsberg Sommens IP