Utlåning av amatör med dubbel bosättning - godkända avtal

Inför säsongstarten 2008 infördes rätten för amatörer att representera två (2) föreningar.
Förutsättningen för denna överenskommelse är att spelaren innehar status som amatör samt att han eller hon innehar "dubbel bosättning på icke pendlingsbart avstånd".
OBSERVERA att utlåningen gäller endast seriespel - ej cuper, DM eller liknande tävlingar.
OBSERVERA även att fr o m säsongen 2012 äger resp distrikt rätt att själva avgöra om man godkänner dessa avtal, eller ej.
En förutsättning för att en spelare ska beviljas rätten att representera 2 föreningar är således att de BÅDA aktuella distrikten godkänner utlåningen.

2020 års säsong

Här presenteras just nu aktuella och godkända ansökningar

Nr Namn Pers-nr Moderförening Lånande förening Tid
1. Frida Kasselstrand 980615 Linghems SK IF VP Uppsala (Uppland) 19/2 - 14/11
2. William Thedin 031007 BK Zeros Forshaga IF (Värmland) 24/2 - 13/11
3. Alexandra Olsson 020829 Tranås FF (Småland) Åtvidabergs FF 6/3 - 14/11
4. Hilda Samuelsson 981004 Lotorps IF Lunds SK (Skåne) 6/3 - 14/11
5. Hanna Sundström 990116 Trångfors IF (Norrbotten) Linköping BK Tinnis 9/3 - 14/11
6. Mikaela Larsson 940921 Trångfors IF (Norrbotten) Linköping BK Tinnis 9/3 - 14/11
7. Felicia Gidlöf 990307 Stenbergs UIF (Gestrikland) BK Derby 24/3 - 14/11
8. Emelie Lindau 980424 Linköping BK Tinnis IF Centern (Halland) 29/5 - 14/11
9. Jonathan Törnquist 980717 LiU AIF FK Näsvikens IK (Hälsingland) 1/6 - 14/11
10. Villiam Johansson 961125 Lira BK (Norrbotten) Boxholms IF 9/6 - 14/11
11. Jonatan Kentson 940115 IF Hallby FK (Småland) LiU AIF FK 16/6 - 14/11
12. Isa Jansson 040406 Linköpings FC Egnahems BK (Småland) 17/6 - 14/11
13. Elina Jonsson 960801 AC Studenterna Heffnersklubbans BK (Medelpad) 15/6 - 14/11
14. Johanna Broman 960623 AC Studenterna Heffnersklubbans BK (Medelpad) 15/6 - 14/11
15. David Gabrielsson 960813 AC Studenterna Särö IK (Halland) 22/6 - 10/10
16. Nils Hård af Segerstad 000505 LiU AIF FK Gillberga-Lista IF (Södermanland) 22/6 - 14/9
17. Isak Skov Pedersen 971012 Häradsbäck IF (Småland) Sturefors IF 23/6 - 14/11
18. Pontus Linder 940314 LiU AIF FK Lundsbrunns IF (Västergötland) 30/6 - 14/11
19. Steffanie Bramer 990830 linköping BK Tinnis Hultsjö IF Atom (Småland) 3/7 - 14/11
20. Anders Leufvén 780324 Högsrums FF (Småland) Malexanders IF 6/8 - 14/11
21. Lukas Johnsson 990223 Hjulsbro IK Viby IF (skåne) 6/8 - 14/11
22. Oscar Torsteinsrud 970406 LiU AIF FK Ransta IK (Värmland) 10/8 - 14/11
23. Andreas Vesterlund 940820 BK Derby Ransta IK (Värmland) 11/8 - 14/11
24. Dario Dakic 861226 Norrköpings IF Bosna FK Bosna 08 (Stockholm) 13/8 - 14/11
25. Thea Friedrich 010810 Ornäs BK (Dalarna) AC Studenterna 1/9 - 14/11
26. Wilma Salomonsson 990820 Ekerö IK (Stockholm) AC Studenterna 1/9 - 14/11
27.




28.




29.




30.




31.




32.




33.




34.




35.




36.




37.




38.




39.




40.




41.




42.




43.




44.




45.




46.




47.