Tabell och resultat - Utveckling 2 Norra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-05-19 17:00 Norrköpings FF/Norsholm - Sonstorps IK 2 - 4 Monnes IP
2019-05-19 17:00 Saltängens BK - Finspångs FK 1 - 1 Saltängens IP
2019-05-19 13:00 Skärblacka IF - Reijmyre IF 4 - 0 Skärblacka IP
2019-05-15 19:00 Azech SF - Grytgöls IK 7 - 2 MAXIvallen
2019-05-12 18:00 Grytgöls IK - Skärblacka IF 1 - 1 Björklidens IP
2019-05-12 17:00 Saltängens BK - Azech SF 3 - 4 Saltängens IP
2019-05-12 17:00 Sonstorps IK - Vånga IF 3 - 1 Stråkvads IP
2019-05-12 15:00 Finspångs FK - Norrköpings FF/Norsholm 1 - 3 Grosvads IP
2019-05-05 17:00 Norrköpings FF/Norsholm - Saltängens BK 2 - 4 Monnes IP
2019-05-05 17:00 Reijmyre IF - Grytgöls IK 2 - 0 Rejavallen
2019-05-05 17:00 Vånga IF - Finspångs FK 6 - 2 Ekvallen Vånga
2019-05-05 13:00 Skärblacka IF - Sonstorps IK 4 - 1 Skärblacka IP
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D FP P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
FP
= Fair play-poäng,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Azech SF 4 4 0 0 19-7 12 7 12 3 3 0 0 15-4 11 9 1 1 0 0 4-3 1 3
Sonstorps IK 5 3 1 1 12-9 3 8 10 2 1 1 0 4-2 2 4 3 2 0 1 8-7 1 6
Skärblacka IF 4 2 2 0 11-4 7 4 8 2 2 0 0 8-1 7 6 2 0 2 0 3-3 0 2
Reijmyre IF 4 2 1 1 8-9 -1 4 7 2 2 0 0 7-4 3 6 2 0 1 1 1-5 -4 1
Vånga IF 4 2 0 2 14-7 7 3 6 2 2 0 0 12-2 10 6 2 0 0 2 2-5 -3 0
Norrköpings FF/ Norsholm 5 2 0 3 11-15 -4 7 6 3 1 0 2 6-9 -3 3 2 1 0 1 5-6 -1 3
Saltängens BK 5 1 2 2 10-15 -5 5 5 3 0 2 1 6-7 -1 2 2 1 0 1 4-8 -4 3
Grytgöls IK 4 0 1 3 4-13 -9 6 1 2 0 1 1 2-4 -2 1 2 0 0 2 2-9 -7 0
Finspångs FK 5 0 1 4 8-18 -10 3 1 1 0 0 1 1-3 -2 0 4 0 1 3 7-15 -8 1
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-05-25 12:00 Sonstorps IK - Saltängens BK Stråkvads IP
2019-05-26 17:00 Reijmyre IF - Azech SF Rejavallen
2019-05-28 19:00 Grytgöls IK - Vånga IF Björklidens IP
2019-05-28 19:00 Finspångs FK - Skärblacka IF Grosvads IP
2019-06-02 14:00 Azech SF - Sonstorps IK MAXIvallen
2019-06-02 17:00 Norrköpings FF/Norsholm - Reijmyre IF Monnes IP
2019-06-02 17:00 Saltängens BK - Grytgöls IK Saltängens IP
2019-06-02 17:00 Vånga IF - Skärblacka IF Ekvallen Vånga
2019-06-05 19:00 Grytgöls IK - Norrköpings FF/Norsholm Björklidens IP
2019-06-05 19:00 Skärblacka IF - Azech SF Skärblacka IP
2019-06-06 17:00 Reijmyre IF - Vånga IF Rejavallen
2019-06-08 11:30 Sonstorps IK - Finspångs FK Stråkvads IP