Spelprogram - Herr Division 5 Västra

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2018-04-21 12:00 230153003 Stjärnorps SK - FC Super Lambo 2 - 4 Stjärnvallen
2018-04-21 13:00 230153004 Kristbergs IF - IFK Wreta Kloster 2 - 3 Idrottsparken Motala
2018-04-21 14:00 230153002 Malmens FF - Borensbergs IF FK 1 - 3 Pema Arena
2018-04-21 15:00 230153001 Skeninge IK - Mjölby Turabdin FC 6 - 1 Skänninge IP
2018-04-21 15:00 230153005 Österstads IF - FC Orten 0 - 3 Östvalla
2018-04-21 15:00 230153006 Mjölby Södra IF - Strålsnäs FF 1 - 0 Vifolkavallen
2018-04-28 12:00 230153011 FC Super Lambo - Skeninge IK 1 - 4 Stångebro sportfält
2018-04-28 13:00 230153010 Borensbergs IF FK - Stjärnorps SK 2 - 0 Idrottsparken Motala
2018-04-28 15:00 230153008 FC Orten - Kristbergs IF 4 - 3 Ryds Konstgräs
2018-04-28 15:00 230153012 Mjölby Turabdin FC - Malmens FF 0 - 2 Kungshögaplan
2018-04-29 13:00 230153009 IFK Wreta Kloster - Mjölby Södra IF 4 - 4 Stjärnvallen
Maj
2018-05-05 12:00 230153015 Stjärnorps SK - Mjölby Turabdin FC 8 - 1 Stjärnvallen
2018-05-05 14:00 230153014 Malmens FF - Skeninge IK 2 - 4 Johannelunds IP
2018-05-05 14:00 230153016 Kristbergs IF - FC Super Lambo 3 - 4 Björkhagavallen
2018-05-05 15:00 230153013 Strålsnäs FF - FC Orten 1 - 4 Ingemarsvallen
2018-05-05 15:00 230153017 Österstads IF - IFK Wreta Kloster 3 - 3 Östvalla
2018-05-05 15:00 230153018 Mjölby Södra IF - Borensbergs IF FK 1 - 0 Lundbyvallen
2018-05-10 13:00 230153023 FC Super Lambo - Malmens FF 1 - 2 Stångebro sportfält
2018-05-10 14:00 230153024 Mjölby Turabdin FC - Kristbergs IF 1 - 2 Kungshögaplan
2018-05-10 15:00 230153022 Österstads IF - Borensbergs IF FK 1 - 3 Östvalla
2018-05-12 13:00 230153021 IFK Wreta Kloster - Strålsnäs FF 3 - 1 Kungsbrohov
2018-05-12 15:00 230153019 Skeninge IK - Stjärnorps SK 3 - 1 Skänninge IP
2018-05-12 15:00 230153020 FC Orten - Mjölby Södra IF 1 - 6 Ryds Konstgräs
2018-05-15 19:00 230153027 Stjärnorps SK - Malmens FF 4 - 2 Stjärnvallen
2018-05-16 19:00 230153025 Strålsnäs FF - Borensbergs IF FK 2 - 5 Ingemarsvallen
2018-05-16 19:00 230153026 FC Orten - IFK Wreta Kloster 3 - 9 Skäggetorpsplan
2018-05-16 19:00 230153028 Kristbergs IF - Skeninge IK 2 - 2 Björkhagavallen
2018-05-16 19:00 230153029 Österstads IF - Mjölby Turabdin FC 5 - 2 Östvalla
2018-05-16 19:00 230153030 Mjölby Södra IF - FC Super Lambo 0 - 4 Lundbyvallen
2018-05-21 19:00 230153031 Skeninge IK - Österstads IF 2 - 1 Skänninge IP
2018-05-21 19:00 230153032 Malmens FF - Kristbergs IF 3 - 0 Johannelunds IP
2018-05-21 19:00 230153034 Borensbergs IF FK - FC Orten 6 - 2 Bergvallen
2018-05-21 19:00 230153035 FC Super Lambo - Strålsnäs FF 5 - 2 Stångebro sportfält
2018-05-21 19:00 230153036 Mjölby Turabdin FC - Mjölby Södra IF 0 - 2 Kungshögaplan
2018-05-22 19:00 230153033 IFK Wreta Kloster - Stjärnorps SK 2 - 1 Kungsbrohov
2018-05-26 13:00 230153039 IFK Wreta Kloster - FC Super Lambo 2 - 3 Kungsbrohov
2018-05-26 15:00 230153037 Strålsnäs FF - Skeninge IK 3 - 0 Ingemarsvallen
2018-05-26 15:00 230153038 FC Orten - Mjölby Turabdin FC 9 - 1 Skäggetorpsplan
2018-05-26 15:00 230153040 Kristbergs IF - Borensbergs IF FK 1 - 2 Björkhagavallen
2018-05-26 15:00 230153041 Österstads IF - Stjärnorps SK 4 - 4 Östvalla
2018-05-26 15:00 230153042 Mjölby Södra IF - Malmens FF 3 - 0 Lundbyvallen
2018-05-29 19:00 230153007 Strålsnäs FF - Österstads IF 1 - 1 Ingemarsvallen
2018-05-30 19:00 230153047 FC Super Lambo - FC Orten 4 - 2 Stångebro sportfält
Juni
2018-06-01 19:00 230153043 Skeninge IK - Mjölby Södra IF 2 - 1 Skänninge IP
2018-06-01 19:00 230153045 Stjärnorps SK - Kristbergs IF 2 - 2 Stjärnvallen
2018-06-01 19:00 230153046 Borensbergs IF FK - IFK Wreta Kloster 2 - 0 Bergvallen
2018-06-01 19:00 230153048 Mjölby Turabdin FC - Strålsnäs FF 1 - 4 Kungshögaplan
2018-06-02 14:00 230153044 Malmens FF - Österstads IF 5 - 1 Johannelunds IP
2018-06-05 19:00 230153049 Strålsnäs FF - Malmens FF 4 - 2 Ingemarsvallen
2018-06-06 13:00 230153051 IFK Wreta Kloster - Mjölby Turabdin FC 7 - 1 Kungsbrohov
2018-06-06 15:00 230153053 Österstads IF - Kristbergs IF 4 - 5 Östvalla
2018-06-06 15:00 230153054 Mjölby Södra IF - Stjärnorps SK 0 - 1 Lundbyvallen
2018-06-06 16:00 230153052 Borensbergs IF FK - FC Super Lambo 4 - 1 Bergvallen
2018-06-07 19:00 230153050 FC Orten - Skeninge IK 2 - 1 Skäggetorpsplan
2018-06-09 14:00 230153056 Malmens FF - FC Orten 1 - 1 Johannelunds IP
2018-06-09 14:00 230153059 Österstads IF - FC Super Lambo OW (0 - 3) Östvalla
2018-06-12 19:00 230153055 Skeninge IK - IFK Wreta Kloster 1 - 4 Skänninge IP
2018-06-12 19:00 230153057 Stjärnorps SK - Strålsnäs FF 4 - 2 Stjärnvallen
2018-06-12 19:00 230153058 Kristbergs IF - Mjölby Södra IF 4 - 1 Björkhagavallen
2018-06-12 19:00 Matchen avbruten i matchminut 71.
TK har 29/6 beslutat att fastställa det uppnådda resultatet som slutresultat. 230153060 Mjölby Turabdin FC - Borensbergs IF FK 1 - 3 Kungshögaplan
2018-06-16 15:00 230153066 Mjölby Södra IF - Österstads IF 7 - 1 Lundbyvallen
2018-06-18 19:00 230153062 FC Orten - Stjärnorps SK 9 - 5 Skäggetorpsplan
2018-06-18 19:00 230153064 Borensbergs IF FK - Skeninge IK 0 - 1 Bergvallen
2018-06-19 19:00 230153061 Strålsnäs FF - Kristbergs IF 3 - 3 Ingemarsvallen
2018-06-19 19:00 230153063 IFK Wreta Kloster - Malmens FF 4 - 1 Kungsbrohov
2018-06-19 19:00 230153065 FC Super Lambo - Mjölby Turabdin FC 6 - 3 Stångebro sportfält
2018-06-20 19:00 230153068 FC Orten - Österstads IF 3 - 5 Skäggetorpsplan
2018-06-21 19:00 230153072 Mjölby Turabdin FC - Skeninge IK 1 - 3 Kungshögaplan
2018-06-25 18:30 230153071 FC Super Lambo - Stjärnorps SK 5 - 1 Lambohovs sportfält
2018-06-25 19:00 230153067 Strålsnäs FF - Mjölby Södra IF 2 - 2 Ingemarsvallen
2018-06-25 19:00 230153069 IFK Wreta Kloster - Kristbergs IF 1 - 1 Kungsbrohov
2018-06-25 19:00 230153070 Borensbergs IF FK - Malmens FF 1 - 3 Bergvallen
2018-06-28 19:00 230153073 Skeninge IK - FC Super Lambo 2 - 1 Skänninge IP
2018-06-30 15:00 230153077 Österstads IF - Strålsnäs FF 4 - 2 Östvalla
Augusti
2018-08-02 19:00 230153075 Stjärnorps SK - Borensbergs IF FK 0 - 1 Stjärnvallen
2018-08-02 19:00 230153076 Kristbergs IF - FC Orten 3 - 2 Björkhagavallen
2018-08-03 19:00 230153074 Malmens FF - Mjölby Turabdin FC 2 - 2 Johannelunds IP
2018-08-04 15:00 230153078 Mjölby Södra IF - IFK Wreta Kloster 5 - 2 Lundbyvallen
2018-08-08 19:00 230153082 Borensbergs IF FK - Mjölby Södra IF 4 - 1 Bergvallen
2018-08-08 19:00 230153084 Mjölby Turabdin FC - Stjärnorps SK 2 - 1 Kungshögaplan
2018-08-09 19:00 230153079 Skeninge IK - Malmens FF 2 - 2 Skänninge IP
2018-08-11 14:00 230153086 Malmens FF - FC Super Lambo 0 - 1 Johannelunds IP
2018-08-11 15:00 230153090 Mjölby Södra IF - FC Orten WO (3 - 0) Lundbyvallen
2018-08-13 19:00 230153088 Kristbergs IF - Mjölby Turabdin FC WO (3 - 0) Björkhagavallen
2018-08-13 19:00 230153089 Borensbergs IF FK - Österstads IF 7 - 1 Bergvallen
2018-08-14 19:00 230153087 Stjärnorps SK - Skeninge IK 6 - 2 Stjärnvallen
2018-08-15 19:00 230153085 Strålsnäs FF - IFK Wreta Kloster 0 - 4 Ingemarsvallen
2018-08-18 12:00 230153095 FC Super Lambo - Mjölby Södra IF 5 - 3 Stångebro sportfält
2018-08-18 13:00 230153093 IFK Wreta Kloster - FC Orten 4 - 4 Kungsbrohov
2018-08-18 14:00 230153092 Malmens FF - Stjärnorps SK 1 - 0 Johannelunds IP
2018-08-18 15:00 230153091 Skeninge IK - Kristbergs IF 1 - 3 Skänninge IP
2018-08-18 15:00 230153094 Borensbergs IF FK - Strålsnäs FF 8 - 0 Bergvallen
2018-08-19 17:00 230153096 Mjölby Turabdin FC - Österstads IF 0 - 3 Kungshögaplan
2018-08-24 18:30 230153098 FC Orten - Borensbergs IF FK 3 - 2 Skäggetorpsplan
2018-08-24 18:30 230153099 Stjärnorps SK - IFK Wreta Kloster 2 - 5 Stjärnvallen
2018-08-24 18:30 230153100 Kristbergs IF - Malmens FF 2 - 1 Björkhagavallen
2018-08-25 15:00 230153097 Strålsnäs FF - FC Super Lambo 2 - 5 Ingemarsvallen
2018-08-25 15:00 230153101 Österstads IF - Skeninge IK 3 - 0 Östvalla
2018-08-26 15:00 230153102 Mjölby Södra IF - Mjölby Turabdin FC 0 - 1 Lundbyvallen
September
2018-09-01 12:00 230153105 Stjärnorps SK - Österstads IF 3 - 3 Stjärnvallen
2018-09-01 13:00 230153107 FC Super Lambo - IFK Wreta Kloster 1 - 2 Stångebro sportfält
2018-09-01 14:00 230153104 Malmens FF - Mjölby Södra IF 1 - 2 Johannelunds IP
2018-09-01 16:00 230153106 Borensbergs IF FK - Kristbergs IF 4 - 2 Bergvallen
2018-09-02 16:00 230153103 Skeninge IK - Strålsnäs FF 3 - 0 Skänninge IP
2018-09-02 17:00 230153108 Mjölby Turabdin FC - FC Orten 3 - 5 Kungshögaplan
2018-09-08 13:00 230153111 IFK Wreta Kloster - Borensbergs IF FK 0 - 0 Kungsbrohov
2018-09-08 14:00 230153112 Kristbergs IF - Stjärnorps SK 2 - 2 Björkhagavallen
2018-09-08 15:00 230153109 Strålsnäs FF - Mjölby Turabdin FC 6 - 1 Ingemarsvallen
2018-09-08 15:00 230153110 FC Orten - FC Super Lambo 2 - 2 Skäggetorpsplan
2018-09-08 15:00 230153113 Österstads IF - Malmens FF 3 - 1 Östvalla
2018-09-08 15:00 230153114 Mjölby Södra IF - Skeninge IK 3 - 0 Lundbyvallen
2018-09-15 13:00 230153081 IFK Wreta Kloster - Österstads IF 2 - 1 Kungsbrohov
2018-09-15 13:00 230153083 FC Super Lambo - Kristbergs IF 2 - 1 Stångebro sportfält
2018-09-15 15:00 230153080 FC Orten - Strålsnäs FF 3 - 8 Skäggetorpsplan
2018-09-22 11:00 230153119 FC Super Lambo - Borensbergs IF FK 2 - 5 Stångebro sportfält
2018-09-22 12:00 230153117 Stjärnorps SK - Mjölby Södra IF 0 - 3 Stjärnvallen
2018-09-22 14:00 230153116 Malmens FF - Strålsnäs FF 2 - 1 Johannelunds IP
2018-09-22 14:00 230153118 Kristbergs IF - Österstads IF 1 - 2 Björkhagavallen
2018-09-22 15:00 230153115 Skeninge IK - FC Orten 5 - 3 Skänninge IP
2018-09-23 16:00 230153120 Mjölby Turabdin FC - IFK Wreta Kloster 1 - 7 Kungshögaplan
2018-09-29 12:00 230153125 FC Super Lambo - Österstads IF 2 - 3 Stångebro sportfält
2018-09-29 13:00 230153123 IFK Wreta Kloster - Skeninge IK 3 - 1 Kungsbrohov
2018-09-29 15:00 230153121 Strålsnäs FF - Stjärnorps SK 3 - 2 Ingemarsvallen
2018-09-29 15:00 230153122 FC Orten - Malmens FF 2 - 5 Ryds Konstgräs
2018-09-29 15:00 230153126 Mjölby Södra IF - Kristbergs IF 3 - 1 Lundbyvallen
2018-09-29 16:00 230153124 Borensbergs IF FK - Mjölby Turabdin FC 5 - 0 Bergvallen
Oktober
2018-10-06 14:00 230153132 Mjölby Turabdin FC - FC Super Lambo 3 - 6 Kungshögaplan
2018-10-06 15:00 230153127 Skeninge IK - Borensbergs IF FK 1 - 5 Skänninge IP
2018-10-06 15:00 230153128 Malmens FF - IFK Wreta Kloster 3 - 2 Johannelunds IP
2018-10-06 15:00 230153129 Stjärnorps SK - FC Orten 7 - 2 Stjärnvallen
2018-10-06 15:00 230153130 Kristbergs IF - Strålsnäs FF 6 - 1 Björkhagavallen
2018-10-06 15:00 230153131 Österstads IF - Mjölby Södra IF 0 - 2 Östvalla