Östgötalaget Pojkar 03

Verksamheten med ÖFF P03 har startat under sommaren 2017.
Distriktsförbundskaptener ÖFF P03:
* Jonas Andersson, 070-770 48 79, jonas@kenty.se
* Daniel Lindahl, 0705-623436, Daniel.lindahl@ifknorrkoping.se
* Robin Ahlberg, 0762-758800, robin_ahlberg88@hotmail.com (Målvaktstränare)
- - - -
VERKSAMHET 2018:
* 19 januari, träning i Linköping, se nedan
* 18 mars 2018, matcher mot Örebro Läns FF ( I Örebro Län)
* 21-22 april 2018, läger i Igelfors, 30 spelare
* 10 maj 2018, heldag i Enköping, match mot Stockholms FF bla
* 16 juni 2018, match mot Uppland i Linköping
* 20 oktober 2018, dubbelmatcher mot Södermanlands FF, ev på Mirum arena i NKPG.
x x x x x x x x x x
x x x x x x x x x x

Till

Ledare och spelare P03

berörda ledare

Datum:

Fredagen 19:e januari

Plats:

Wahlbeckshallen, Linköping

Samling:

kl. 17:30 ombyte och teori

Program:

kl. 18:00-19:30 träning

Ta med:

- Träningskläder inkl. fotbollsskor och benskydd - Vattenflaska

- Duschartiklar och ombyteskläder (alla spelare

ska

byta om tillsammans)

- Ta gärna med ett lättare mellanmål (att äta efter avslutad träning).

Bekräftelse:

Bekräftelse Det är viktigt för oss att veta att du har fått och läst kallelsen. Därför vill vi att du bekräftar din medverkan snarast via mail eller SMS till Daniel daniel.lindahl@ifknorrkoping.se, 070-5623436 Jonas jonas@kenty.se, 070-7704879.

Med vänliga Fotbollshälsningar

Jonas & Daniel & Robin

1

Peter Hertz

Borensbergs IF

2

Arber Abazi

Eneby BK

3

Albin Fingal

Hjulsbro IK

4

David Lund

Hjulsbro IK

5

Samuel Dahlberg Demir

Hjulsbro IK

6

Albin Bergström

Kisa BK

7

Daniel Hisham

LFF Ungdom

8

Noel Hilding

LFF Ungdom

9

Harald Töråsen

Linghems SK

10

Philip Niklasson

Linghems SK

11

David Ström

Mantorps FF

12

Jack Gustafsson

Mjölby Södra IF

13

Adam Kosovic

Motala AIF

14

Ahmed Quasem

Motala AIF

15

Elliot Grahn

Motala AIF

16

Noah Nylander

Motala AIF

17

Nophanat Siyangnok

Motala AIF

18

Sam Meripaasi

Motala AIF

19

Edin Bilalli

Smedby AIS

20

Henrik Lindgren

Smedby AIS

21

Benjamin Badic

Stångebro United

22

Theo Lind

Stångebro United

23

Yousef Khaled

Stångebro United

24

Hugo Wibrant

Svärtinge SK

25

David Henningsson

Tallboda IF

26

Wille Rydingsvärd

Tallboda IF

27

Eric Dahl

Åby IF

28

Olle Lagerlund

Åby IF