Östgötalaget Flickor 02


Lagbild från matcherna mot Småland 27 december 2016.

Ledare för verksamheten är:
Distriktsförbundskaptener
Gunnar Pettersson, 070-22 39 188, gunnar.pettersson@svenskfotboll.se
Björn Arnell, 076-00 83 679, bearman_9@hotmail.com
Målvaktsinstruktör
Emma Ahlstrand, 070-715 91 82, emmacahlstrand@gmail.com

Datum Tid Plats Aktivitet
6/4 18.30-20.00 Skänninge Träning

Till aktuella spelare:

Du är kallad till träning med Östgötalaget för flickor födda 2002. Följande detaljer gäller:

Datum:           Fredag 6 april

Plats:           Skänninge IP

Samling:               18.00

Träning:         18.30–20.00

Ta med:         - Träningskläder inkl. fotbollsskor, och benskydd

- Vattenflaska

- Duschgrejer och ombyte

- Ev. mellanmål

Bekräftelse:       Det är viktigt för oss att veta att du har fått och läst kallelsen. Därför vill vi att du så snart som möjligt, men senast måndagen 2/4 bekräftar din medverkan genom att maila/smsa till Björn.

Återbud:         Om du måste lämna återbud eller vill diskutera din medverkan så vill vi att ni i första hand ringer till Björn (0760-083679).

Med vänliga fotbollshälsningar

Björn, Gunnar och Emma

FÖLJANDE SPELARE ÄR INBJUDNA:

Målvakter:

Hilma Wingmo

Hjulsbro IK

Moa Wik

Mjölby Södra

Olivia Johansson

Rimforsa IF

Utespelare:

Astrid Gunnarsson

BK Tinnis

Isa Lindman

Borens IK

Vendela Magnusson

Borens IK

Tuva Engvall

Borens IK

Julia Hultebring

Borens IK

Ellen Åström

Borens IK

Alicia Kornehed

Borens IK

Tea Strandberg

Borens IK

Sara Hindorf Johansson

Borensbergs IF

Vilma Lindh

Hjulsbro IK

Tilda Nestun Sundin

Hjulsbro IK

Sandra Swartz

Hjulsbro IK

Saga Widström

Hjulsbro IK

Emma Gavel

Hjulsbro IK

Tove Grafström

IFK Wreta Kloster/BK Ljungsbro

Sophia Bona de Amaral

Linghems SK/Örtomta GOIF

Irma Ståhlberg

Linköping Kenty DFF

Hedda Jarhall

Linköping Kenty DFF

Ea Wessén

Linköping Kenty DFF

Linn Malmsten

Malmslätt AIK

Emma Putrus

Malmslätt AIK

Emma Nygren

Malmslätt AIK

Thuva Jonsson

Mjölby FC

Nora Wiik

Mjölby FC

Linnéa Olofsson

Mjölby FC

Hanna Härdelin

Mjölby FC

Evelina Sandström

Mjölby FC

Ebba Torgner

Mjölby FC

Alicia Nygren

Mjölby FC

Sofia Ejlertsson

Rimforsa IF

Esmeralda Widlöf

Skeninge IK

Nina Koppang

Vadstena GIF

Hanna Hagberg

Örtomta GOIS/Linghem SK