Anmälda till 2020 års seriespel (senior)

Här nedan kan ni se de anmälda seniorlagen till 2020 års seriespel i Östergötland
A-lag herrar samt A- o B-lag för damer har 10 JANUARI som sista anmälningsdag.

Herrarnas UTVECKLINGSLAG (B- och C-lag)
har sista anmälningsdag den 10 FEBRUARI.

Listan uppdateras löpande fram till den 11 januari (Herrar A-lag och Damer A- och B-lag)
samt t o m den 11 februari (avseende herrarnas B- och C-lag (Utvecklingslag)

Serienivå och anmälda lag

Antal lag

Herr Division 4

Totalt: 24 lag (24)

Azech SF, Boxholms IF, BK Derby, IK Derik, Grebo IK, Hagahöjdens BK, Hemgårdarnas BK, BK Hird, Hjulsbro IK, Lindö FF, Linghems SK, BK Ljungsbro, IFK Motala FK, Norrköpings IF Bosna, Rimforsa IF, Skeninge IK, Sonstorps IK, AC Studenterna, Sturefors IF, Svärtinge SK, Söderköpings IK, Valdemarsviks IF, Åby IF, IK Östria Lambohov

Herr Division 5

Totalt: 36 lag (36)

Björsäters SK, Borensbergs IF FK, Bråvalla IK, Calcio Amore FC, Chile Unido IF, FK Elit, Finspångs FK, Gusums IF, Hageby IF, FF Jaguar, BK Kenty, Kisa BK, Kristbergs IF, Krokeks IF, Kuddby IF, Ledbergs IF, LiU AIF FK, Loddby IF, LSW IF, Malmens FF, Mantorps FF, Mjölby Södra IF, Norsholms IF, Ringarums IF, Saltängens BK, Syrianska IF, Tallboda IF, KFUM Trix, Vadstena GIF, IFK Wreta Kloster, Vånga IF, Västerlösa GoIF, Västra Husby IF, BK Zeros, Österstads IF, Östra Ryds IF

Herr Division 6

Totalt: 25 lag

Brokinds IF, Dulqad IK, Fornåsa IF, Fågelsta AIF, LBK Gottfridsberg, Grytgöls IK, Hägerstads IF, Kimstad GoIF, Kättinge IF, Lotorps IF, Medevi IF, Mjölby Turabdin FC, Norrköpings Akademiska FF, Reijmyre IF, Slätmons BK, Stegeborgs IF, Stjärnorps SK, Strålsnäs FF, Vallerstads IF, Vikingstads SK, Väderstads IK, Västra Harg IF, Yezidiska KF, Ödeshögs IK, IK Österviking

Dam Division 3

Totalt: 10 lag (10)

BK Kenty B, Lindö FF B, Linghems SK, LiU AIF FK, Lotorps IF, Mjölby FC B/Mjölby AI, Motala AIF FK, Rimforsa IF, Smedby AIS B, Svärtinge SK B

Dam Division 4

Totalt: 23 lag

Borensberg/Tjällmo, Boxholms IF, Dagsberg/Bråvalla, BK Derby, Ekängens IF, Eneby BK B, LBK Gottfridsberg/Malmen, Hjulsbro IK, Kimstad GoIF, Kuddby IF, Linghem B/Tallboda, Linköping BK Tinnis B, Lotorps IF B, Mantorps FF, Rimforsa IF B, Ringarums IF, Skärblacka IF, Vadstena GIF, IK Waria, BK Zeros, Åtvidabergs FF, Ödeshögs IK, Östra Ryds IF

Dam 7-manna

Totalt: 1 lag

FF Jaguar

Herr 7-manna

Totalt: 0 lag
Utvecklingslag Herrar
OBS! Här nedan kan ni endast se att laget är anmält.
Att anmält lag har önskemål att spela i annan serienivå än där laget "hör hemma" anges inte här.
ÖFF:s TUK kommer vid möte den 11/2 att hantera dessa lags önskemål.

Utveckling Elit (max 10 lag)
Hjulsbro IK, Värmbols FC
---
Utveckling nivå 1 (max 20 lag)
Dagsbergs IF, Rimforsa IF, Skärblacka IF, Söderköpings IK
---
Utveckling nivå 2
BK Derby, IK Derik, Finspångs FK, Kisa BK, Kuddby IF, Linghems SK, LSW IF, Ringarums IF, Saltängens BK, Sonstorps IK, Vånga IF, Västra Husby IF

Östergötlands Fotbollförbund
Tävlingskommittén

Tjonne Andersson
T��vlingskonsulent
E-post: tjonne.andersson@idrottostergotland.se