Anmälda SENIORLAG (senior) till 2017 års seriespel

Här nedan kan ni se de anmälda seniorlagen till årets seriespel.
A-lag herrar samt A- o B-lag för damer har 10 JANUARI som sista anmälningsdag.

Herrarnas UTECKLINGSLAG (B- och C-lag)
har sista anmälningsdag den 10 FEBRUARI.

Listan uppdateras löpande fram till den 11 januari (Herrar A-lag och Damer A- och B-lag)
samt t o m den 11 februari (avseende herrarnas B- och C-lag (Utvecklingslag)

Serienivå och anmälda lag

Antal lag

Utveckling Elit (tidigare Regional Utvecklingsserie)

Totalt: 12 lag

Assyriska IF, Borens IK, Eneby BK, Grebo IK, Hjulsbro IK, Lindö FF, AFK Linköping, Malmslätts AIK, MAIF/LSW, Sleipner/Svärtinge, Smedby AIS, Torstorps IF

Utveckling, nivå 1 (tidigare Klass 1)

Totalt: 11 lag

Boxholms IF, Dagsbergs IF, Ektorp Talent FC, Hemgårdarnas BK United, Krokeks IF, Mjölby AI FF, Mjölby Turabdin FC, IFK Motala FK, Rimforsa IF, Vadstena GIF, Åby IF

Utveckling, nivå 2 (tidigare Klass 2)

Totalt: 4 lag

Bråvalla IK, Saltängens BK, Skärblacka IF, IFK Wreta Kloster

Utveckling, nivå 3 (tidigare Klass 3)

Totalt: 41 lag

Borensbergs IF FK, Boxholms IF C, Brokinds IF, Finspångs FK, Fornåsa IF, Fågelsta AIF, Grebo IK C, Grytgöls IK, Gusums IF, BK Hird, Kimstad GoIF, Kristbergs IF, Kuddby IF, Linghems SK, Lotorps IF, Malmens FF, Mantorps FF, Mantorps FF C, Medevi IF, Mjölby Södra IF, Norrköpings FF, Norsholms IF, Reijmyre IF, Ringarums IF, Sonstorps IK, Stegeborgs IF, Stjärnorps SK, Strålsnäs FF, Söderköpings IK, Tallboda IF, Tannefors IF, KFUM Trix, Valdemarsviks IF, Vånga IF, Väderstads IK, BK Zeros, Ödeshögs IK, Örtomta GoIS, Österstads IF, IK Österviking, Östra Ryds IF

Dam 7-manna

Totalt: 4 lag

Igelfors IF, Norrköpings Akademiska FF, Ringarums IF B, Tjällmo IF

Herr 7-manna

Totalt: 0 lag

Herrar Div 4-6
Div 4: Azech SF, Borens IK, Boxholms IF, Bråvalla IK, BK Derby, Hagahöjdens BK, Hemgårdarnas BK United, BK Hird, Knäppingsborg BK, Lindö FF, LiU AIF FK, LSW IF, Malmslätts AIK, Mantorps FF, Mjölby AI FF, Mjölby Turabdin FC, Norrköpings IF Bosna, Rimforsa IF, AC Studenterna, Svärtinge SK, Vadstena GIF, Valdemarsviks IF, IFK Wreta Kloster, Åby IF
Div 5: Borensbergs IF FK, Brokinds IF, Chile Unido IF, Dagsbergs IF, Ektorps Talent FC, Finspångs FK, LBK Gottfridsberg, Gusums IF, FF Jaguar, Kisa BK, Kristbergs IF, Krokeks IF, Linghems SK, BK Ljungsbro, Loddby IF, Malmens FF, Mjölby Södra IF, Norrköpings FF, Skeninge IK, Skärblacka IF, Sonstorps IK, Stjärnorps SK, Strålsnäs FF, Sturefors IF, FC Super Lambo, Syrianska IF, Söderköpings IK, Tallboda IF, Tannefors IF, KFUM Trix, Väderstads IK, Västerlösa GoIF, Västra Husby IF, Örtomta GoIS, Österstads IF, Östra Ryds IF
Div 6: Bjärka-Säby GoIF, Björsäters SK, IK Derik, Dulqad IK, Fornåsa IF, Fågelsta AIF, Gammalkils IF, Grytgöls IK, Hageby IF, Hannäs IF, Hägerstads IF, Kimstad GoIF, Kuddby IF, Kvarsebo IK, Kättinge IF, Ledbergs IF, Lotorps IF, Medevi IF, Norrköpings Akademiska FF, Norsholms IF, FC Orten, Reijmyre IF, Ringarums IF, Saltängens BK, Simonstorps IF, Slätmons BK, Stegeborgs IF, Tjällmo IF, Vallerstads IF, Vikingstads SK, Vånga IF, Västra Harg IF, BK Zeros, Ödeshögs IK, IK Österviking

Damlag Div 2-4
Div 2: Assyriska IF, Borens IK, Eneby BK, Linghems SK, Linköping Kenty DFF, Lotorps IF, Skeninge IK, Smedby AIS, AC Studenterna, BK Tinnis, Tranås/Torpa, Vimmerby IF
Div 3: Lindö FF B, Linköping Kenty DFF B, LiU AIF FK, Malmslätts AIK, Mjölby FC, IFK Norrköping DFK B, Smedby AIS B, Tallboda/Linghem, BK Tinnis B, Vadstena GIF B
Div 4: Borensbergs IF FK, Boxholms IF, Dagsberg/Bråvalla, Eneby BK B, Kimstad GoIF, Kisa BK, Kuddby IF, Lotorps IF B, Mjölby FC/M-y S:a, Ringarums IF, Sturefors IF, Svärtinge SK, Tjust IF B (från Småland), BK Zeros, Åby IF, Åtvidabergs FF, Ödeshögs IK, Östria Lambohov/Vikingstad

Östergötlands Fotbollförbund
Tävlingskommittén

Tjonne Andersson
Tävlingskonsulent
E-post: tjonne.andersson@osterg.rf.se